TÜKSİAD İstanbul Buluşması&Kaliteli Kuruyemiş Üretim Teknikleri Toplantısı

TÜKSİAD İstanbul Buluşması ve Kaliteli Kuruyemiş Üretim Teknikleri Toplantısı 6 Eylül 2014 Cumartesi günü üyelerimizin ve sektör temsilcilerinin yoğun katılımıyla gerçekleştirildi. 

Sealed Air firması sponsorluğunda gerçekleştirilen etkinliğimiz kokteyl ile başladı. Sıcak bir ortamda geçen kokteylimizde katılımcılarımız birbirleriyle sohbet etme, yeni başlayan sezonla ilgili değerlendirme yapma fırsatı buldular.

Program kapsamında ilk olarak Yönetim Kurulu Başkanımız Muammer ÇAPUTÇU bir açılış konuşması yaptı. Konuşmasında yeni sezonda doğa olaylarına bağlı olarak yaşanan hammadde üretim miktarlarındaki yetersizlik ve yükselen fiyatlar konularına değinen ÇAPUTÇU, sektörümüzün fiyat değil kalite odaklı rekabet etmesi gerektiğini vurduladı. 

Daha sonra, TÜBİTAK-MAM Gıda Enstitüsü Baş Uzmanı Dr. Ferda SEYHAN 'Kuruyemişlerin Kalitesi ve Depolama Koşulları' konulu sunumunu gerçekleştirdi. 'Bazı Kuruyemişlerin Raf Ömürlerinin Belirlenmesi ve Kalitesinin İyileştirilmesine Yönelik Araştırmalar' projemiz kapsamında gerçekleştirilen çalışmaların sonuçlarının paylaşıldığı sunumun ardından soru-cevap bölümünde katılımcılarımız tarafından sorular soruldu ve değerlendirmeler yapıldı. 

İkinci olarak, etkinlik sponsoru Sealed Air firması İş Geliştirme Müdürü Güray GÜVEN çok yeni ve ürünlerin raf ömürlerinin uzatılmasına önemli katkı sağlayacak 'Oxygen Scavenger' ambalaj teknolojisi sunumunu gerçekleştirdi. Katılımcılarımızın yoğun ilgiyle takip ettiği sunumun ardından da soru-cevap bölümünde önemli değerlendirmelerde bulunuldu. 

Son olarak, davetimizi kırmayarak etkinliğimize katılım sağlayan Dünya Gazetesi yazarı Dr. Rüştü BOZKURT bir kapanış konuşması yaptı. Konuşmasında ekonomi literatüründe günümüzde tartışılan önemli konularla ilgili katılımcıları bilgilendirdi ve TÜKSİAD tarafından yapılan çalışmaların ve etkinliklerin sektörümüzün geleceği açısından umut vaad ettiğini belirtti.