Hakkımızda

TÜKSİAD (Tüm Kuruyemiş Sanayicileri ve İş Adamları Derneği), 2008 yılında kuruyemiş sanayinin ortak sesi olmak için kurulmuştur.

Derneğimiz 5 milyar$ hacme sahip olan kuruyemiş sektörünün önemli bir bölümünü temsil ediyor, sektör yararına çeşitli çalışmalar içinde bulunuyor, ilgili bakanlıklar, kurum ve kuruluşlar ile işbirlikleri kurarak sektör sorunlarına çözüm yolları arıyor. Yerli üretimin desteklenmesi, gümrük vergi oranlarının düzenlenmesi, ar-ge çalışmalarına destek vb. konular için ilgili makamlar ile diyalog halinde oluyoruz. Yeni yönetimimiz ile beraber derneğimizi daha güçlü bir hale getirmek ve sektörümüzdeki sorunları daha hızlı çözüme kavuşturmak istiyoruz.

TÜKSİAD çatısı altındaki birlikteliğimiz, iş birliğimiz ve üyelerimiz arasındaki güçlü iletişim bir yandan işlerimizin mevcut gidişatı ve ticaretimiz açısından önem arz ederken, diğer yandan da baş döndürücü bir hızla değişen bir dünyada kendimizi bireysel olarak, firmalarımızı kurumsal olarak, kuruyemiş sanayini de sektör olarak nasıl konumlandıracağımız konusunda da fikir alışverişinde bulunma ve ortak hareket etme olanağı sağlıyor.