TÜRK KURUYEMİŞ SEKTÖRÜ LONDRA’DA


Tüm Kuruyemiş Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (TÜKSİAD) Ekonomi Bakanlığı'nın desteğiyle 2013 yılından bu yana yürütmekte olduğu ‘Kuruyemiş Sektörüne Yönelik Uluslararası Rekabet Yeteneğinin Geliştirilmesi Projesi' kapsamında İngiltere'nin başkenti Londra'da Türk kuruyemişlerini tanıtmaya hazırlanıyor.

7-11 Şubat 2016 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan program çerçevesinde 8 Şubat Pazartesi günü potansiyel ithalatçı İngiliz firmalar ile ikili iş görüşmeleri gerçekleştirilecektir. TÜKSİAD üyesi 9 firmanın katılımcı olarak yer aldığı organizasyon kapsamında farklı fiyat ve ürün segmentlerini temsîl eden perakende noktalarında kuruyemiş sektörüne konu olan ürünlerle ilgili yerinde gözlem yapılacaktır.

Ayrıca, Londra Ticaret Müşavirimiz S. Aytuğ Göksu, Türk-İngiliz Ticaret ve Sanayi Odası, Avrupa Türk Markalar Birliği ve İngiltere Ulusal Kuru Meyve Ticareti Derneği temsilcileriyle görüşmeler gerçekleştirilerek iki ülke arasındaki ticari ilişkiler, İngiltere'ye ithalat yapmak isteyen firmaların dikkat etmeleri gereken hususlar ve söz konusu kurumlarla TÜKSİAD arasındaki olası işbirlikleri hakkında bilgi sahibi olunacaktır.

Program kapsamında, son olarak, Londra'nın kuzeyindeki Enfield bölgesinde yoğun olarak yer alan gıda toptancıları bölgesi ziyaret edilerek, potansiyel alıcı olabilecek firmaları yerinde görme fırsatı doğacaktır.

Londra Kuruyemiş Sektörü İncelemesi ve İkili İş Görüşmeleri-Katılımcı Firmalar

1. Avşarlar Kuruyemiş
2. Berkiz Gıda
3. Boy-Han Company
4. Damla Kuruyemiş
5. Danacı Kuruyemiş
6. Fıstık Evi
7. Hacıbaba Kuruyemiş
8. Özbeyoğlu Kuruyemiş
9. Pirlioğlu Kuruyemiş

 
 

 

Test

Form Gönderimi

Tamam